Mostek prowadzący do wodospadu Szklarki, przy którym pobierano opłaty za wstęp do tej niewielkiej enklawy KPN został uszkodzony przez spadające drzewo – donosi Gazeta Wrocławska. Mostek można obejść od strony hotelu Las, do wodospadu można również dojść szlakiem zielonym od górnej Szklarskiej Poręby oraz czarnym od Marysina.

W Karkonoszach KRNAP zamknął w celu remontu szlak czerwony od Vrbatowej boudy przez wodospad Panczawy i Ambrożową vyhlidkę do Łabskiej boudy. Jest to jeden z najbardziej malowniczych odcinków w Karkonoszach wiodący górną krawędzią Labskiego dołu – możliwe obejście szlakiem żółtym przez Panczawską Łąkę. Szlak czerwony na wspomnianym odcinku ma być zamknięty przez cały czerwiec.

Z kolei polski KPN donosi o zakończeniu następnego etapu prania mózgu młodym pod hasłem Comenius viridis, czyli dalszy ciąg sagi o tym jak promuje się w Polsce szwedzkiego agenta. Czekamy z niecierpliwością na projekty Boguslavas Radzivillus oraz Hieronymus (in Radzieiovice) Radzieiowski. Też ładnie z nazwy brzmiące.

W muzeum w dawnym klasztorze broumowskim eksponowana jest kopia największego manuskryptu na świecie XIII-wiecznego Codex Gigas. Ci, którzy do Broumowa się nie wybierają, mogą przejrzeć rękopis w domu… online.

Wejście na teren klasztoru w Broumowie